Anasayfa > Kurumsal > YEŞİL TİRE'YE YAKIŞAN, YEŞİL ENERJİYİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRDIK

YEŞİL TİRE'YE YAKIŞAN, YEŞİL ENERJİYİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRDIK

Tire Gazi Mustafa Kemal Atatürk Stadımızın çatısına kurulan; doğaya ve çevreye duyarlı Güneş enerji Sistemi (GES) projesi hayata geçti.

1.3 megawatt enerji üretim kapasitesine sahip santral, Türkiye’ de ilk defa yerel yönetimler arasında imzalanan ‘’ Enerji Performansı Sözleşmesi’’ ile yapılan bir çatı Güneş Enerji Santrali olma özelliği taşıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi arasında yapılan Enerji Performansı Sözleşmesiyle yürütülen proje ile ihtiyacımız olan elektriği üretirken, yaşadığımız çevreyi daha yaşanabilir kılacak, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakacak ve kaynaklarımızı daha da verimli kullanmış olacağız. 

Tire Belediyesi’nin hiç bir maddi külfet altına girmeden gerçekleştirdiği projeyle ilk etapta üretilen enerjinin yüzde 10'unuyla belediyemiz bütçesine katkı sağlayacak. Sözleme süresi sonunda GES tamamen belediyemiz tarafından işletilecek. Tire Belediyesi’nin yıllık elektrik enerjisi ihtiyacının yüzde 50'sini karşılayacak. Böylelikle belediyemize ait binalar, tükettiği enerjiyi çatısından karşılar hale gelecek.

HIZLI MENÜ & BİZE ULAŞIN