Anasayfa > Kurumsal > ATATÜRK PARKIMIZ YENİLEME ÇALIŞMALARIMIZLA YENİDEN ŞEHRİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

ATATÜRK PARKIMIZ YENİLEME ÇALIŞMALARIMIZLA YENİDEN ŞEHRİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Cumhuriyet Meydanı düzenleme projemizin ardından ilçemizin sembol noktası olan Atatürk Parkı için de yenileme çalışması başlattık. Atatürk Parkımızı ismine yakışır bir şekilde yeni görüntüsü ile hemşehrilerimizin beğenisine ve hizmetine sunacağız.

Birçok donatının bir arada olduğu kompleks olacak olan Atatürk Parkı’nda çalışmalar tamamlandığında, yeniden şehrin cazibe merkezi olacak.

Her şehrin kendine has bir meydanı, ikonik bir parkı ve buluşma noktası vardır. Tire’mizde ise Atatürk Parkımız, çocukluğumuzun ve gençliğimizin geçtiği dinlence yeri olarak hatıralarımızda yer almıştır. Zamanla bakımsız bırakılmış, yenilenmemiş, tabiri caizse kaderine terk edilmişti. Bizler gerekli fizibiliteyi yaparak, yenilikler katarak, oluşturduğumuz projeyle kolları sıvadık ve çalışmalara başladık.

Nostaljik dokusuna sadık kalarak ve mevcut alanı daha da genişlettiğimiz parkımızda Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün çocuklarla olan bir heykeli, kafeterya, yürüyüş alanı, sentetik zemine sahip modernize edilmiş futbol sahası, Tarihi Tire Belediyesi Armoni Bandomuzun idari binası, özgün bir aydınlatma ve peyzaj çalışması olacak. Vatandaşlarımızın rahat edeceği, huzur bulacağı bir mekân olacak.

HIZLI MENÜ & BİZE ULAŞIN