Anasayfa > Kurumsal > İLÇEMİZE 354 MİLYONLUK YATIRIM KAZANDIRDIK 550 BİN METREKARE ASFALTLAMA YAPTIK

İLÇEMİZE 354 MİLYONLUK YATIRIM KAZANDIRDIK 550 BİN METREKARE ASFALTLAMA YAPTIK

Altyapı çalışmalarıyla ilçemiz “şantiye kente” dönerken, kazılan tüm cadde ve sokaklardaki asfaltlama çalışmalarını programlı ve hızlı bir şekilde tamamladık. Tire Belediyesi’nin koordinesinde gerçekleşen alt yapı çalışmaları, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelere yapılan en kapsamlı hizmetlerden biri olarak tarihe geçti.        

50 yıldır alt yapısına yatırım yapılmayan  Tire Sanayi Bölgesi’nde alt ve üst yapı çalışmalarını tamamladık.      

İlçemizin doğu ve batı girişlerinin alt ve üst yapısını yeniledik. Selçuk yönünden ilçemize giriş sağlayan İsa Yüksel Caddesi  ve batı girişinden ulaşımın devam ettiği Adnan Menderes Bulvarı'nda alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, ekonomik ömrünü tamamlayan yolları asfaltladık, kaldırımları yenilendik.

İlçe merkezinin en işlek caddelerinden Atatürk ve Gümüşpala Caddelerinde, Tire tarihinde görülmemiş alt yapı çalışması yaptık.  Bu güzergâhta asbestli su borularını değiştirildik. Kanalizasyon şebekesini yenilendik. Doğalgaz çalışmalarını tamamlattık.  Kaldırımları yenilendik. Yolları asfaltlandık. 

Türkocağı ve Gökçen Efe Caddeleri başta olmak üzere ilçemiz eski yerleşim bölgeleri de yepyeni bir görünüme kavuşturduk.Tire Belediyesi’nin girişimleriyle İZSU Genel Müdürlüğü içme suyu şebekesinin ve kanalizasyon sisteminin yenilemesi, Gediz A.Ş.,Telekom Tire İşletme Şefliği ve İzmirgaz Genel Müdürlüğü de alt yapı yatırım hizmetlerini tamamlandı. Kaldırım yapım ve asfalt çalışmalarıyla birlikte,üst yapıyı da tamamen yenilemiş olduk.

Yerleşime Açılan Mahallelerimizde; Parke Taşı Döşeme, Yol Dolgu, Kaldırım Yapım Çalışmaları Yaptık. Eski Yerleşim Bölgelerinde ise Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Yol ve Kaldırım Taşları Yeniledik. 280 bin metrekare kilit taş döşeyip 30 milyonluk yatırım sağladık.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle koordineli bir şekilde çalışırken, bununla da yetinmeyip kendi öz kaynaklarımızla; 48.500 metekare kilit taş, 4.400 metre bordür ve 3.550 metreküp istinat duvarı yaptık.

Yıllardır dokunulmayan Tarihi Tahtakale Çarşısı Baştan Sona Yeniledik. Tarihi çarşıyı, tüm ara sokaklarıyla birlikte, tarihi dokuya uygun olarak yeniledik. Çarşının altyapı problemi için İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Daire Başkanlığı ile koordineli çalıştık.Tarihi sokaklarda kaldırım ve yolları yeniledik. Kaldırımları kayrak taş ile kapladık. Sokaklarda 90 bin adet küp taş kullanarak çarşıyı tarihi dokuya uygun bir görünüme kavuşturduk. Çarşının aydınlatmasını da yenileyerek çalışmalarımızı tamamladık.

Ayrıca merkez ve kırsal mahallelerde, mevsimsel şartlar ve diğer kurum kazıları sebebiyle tahrip olan yollarda; yol onarım ve sıcak yama çalışmaları yaptık.

HIZLI MENÜ & BİZE ULAŞIN