Anasayfa > Hizmet Rehberi > Sanat Atölyeleri

SANAT ATÖLYESİ KURSLARI

Kutuphane

TİRE BELEDİYESİ SANAT ATÖYLESİ KURSLARI


RESİM KURSU

Kurs Detay: Resim derslerimiz: Hobi ve Yetenek Sınavlarına Hazırlık olarak iki ana başlık adı altında sürdürülmektedir.

Hobi derslerinde; öğrencilere sıkılmadan yapabilecekleri resimler seçtirerek, uygulama bilgileri verilmektedir. Uygulama bilgileri olarak;Komposizyon,renk bilgisi yanında resim yapılacak yüzeylere uygun boya seçimi, yardımcı malzemeler, fırçalar, renk karıştırma ve doğru palet kullanımı gibi alanlarda eğitim verilmektedir. Sırası geldiğinde uygulama esasları bizzat gösterilerek öğrenciler teşvik edilmekte ve düzenli kontrollerle uygulamalarda doğru ilerlemeri sağlanmaktadır.

Yetenek sınavlara hazırlık derslerinde; öğrencilere öncelikle sınav esaslarına dayalı ön bilgi verilir. Başlangıçta basit obje çizimlerinden ölçülü çizim tekniklerine, ışık, gölge çözümlemesi uygulamaları, büyük boyutlu objeler, perspektif bilgisi paralelinde de iç mekân, dış mekân çizim bilgileri verilmektedir. Bu çalışmaların yanı sıra canlı modelden çizimlere geçişte öncelikle beden parçaları, tors, büst vb. çalışmalar yaptırılmaktadır. Canlı model çizimlerine başlayınca draperi (Kumaş) çözümlemeleri vb. uygulamalar yaptırılmaktadır. Canlı model çalışması başladığında hayalden çizim (imgesel tasarım) için gereken bilgiler verilerek, sınav sürecine kadar sürekli ve düzenli olarak, canlı model ve imgesel tasarım çizim çalışmaları birlikte devam etmektedir. Dersler devam ederken öğrenciler sınav öncesi ve sınav sürecinin önemi konularında bilgilendirilip bilinçlendirilmektedir.

CAM KURSU

Kurs Detay: Atölyemizde cam tekniklerinden Açık Alevde Şekillendirme ve Tiffani Vitray Tekniği uygulanabilmektedir.Öğrencimize başlangıçta camla ilgi temel bilgiler verilir ve madde tanıtılır. Öğrencinin eğilimine ve ilgisine göre uygulamak istediği alan seçilir. Seçilen alanla ilgili teknik içerik bilgisi verilir. Derslerin ilk haftası görsel olarak uygulama bilgisi izlenimle aktarılmaya çalışılır.Egzersizlerle kontrollü ve doğru uygulama çalışmaları yaptırılır. Sonra cama nasıl şekil verilir, camın kesilme işlemi nasıl yapılır vb. teknik uygulama esasları öğretilir.

SERAMİK KURSU

Kurs Detay: Seramik derslerinde yarı endüstriyel yarı sanatsal olarak öğrencinin eğilimine göre alanı belirlenir. Uygulamada farklı seramik çamurları bulunmaktadır. Başlangıç olarak bu çamurlar tanıtılır, çamur nasıl yoğrulur öğretilir, seramiğin genel mantığı nedir kavratılır. Ardından farklı materyaller ile çamurun nasıl şekillendirileceği gösterilir. Alt yapısı oluşturulduktan sonra öğrenci gördüğü objeleri nasıl yapacağını uygulamalı olarak düzenli kontroller ışığında oluşturmaya başlar.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Kurs Başvuru Formu bilgisi: Kurslarımıza Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden ve Belediyemiz web sitesi üzerinden başvuru yapılmaktadır.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

DAHA FAZLA GÖRSEL

HIZLI MENÜ & BİZE ULAŞIN