Anasayfa > Hizmet Rehberi > Müzik

MÜZİK KURSLARI

Müzik

TİRE BELEDİYESİ MÜZİK KURSLARI 


ÇOCUK KOROSU

Belediyemiz Kültür Müdürlüğü bünyesinde açmış olduğumuz Çocuk Korosu ile 9-14 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfedeceği, küçük yaşta ses eğitiminin verilerek ileride Müzikal anlamda branşlaşmalarını sağlamak amacımızdır. Koroya katılan öğrencilerimizin sosyalleşmesinin yanı sıra özgüven kazanmalarını sağlamak hedeflerimiz arasındadır.

YAN FLÜT KURSU

Belediyemiz Kültür Müdürlüğü bünyesinde açmış olduğumuz yan flüt kursu yetişkinlere yönelik olup, Temel Müzik Eğitimi ile birlikte verilmektedir. Üflemeli ve tuşlu bir Batı Müziği Enstrümanı olan Yan Flüt kursumuz birebir derslerle verilmektedir.Kursumuzun sonunda Yan Flüt Topluluğu kurmak ve etkinliklerde görev almak hedeflerimiz arasındadır.

ÇELLO (VİYOLENSEL) KURSU

Belediyemiz Kültür Müdürlüğü bünyesinde açmış olduğumuz çello kursu yetişkinliklere yönelik olup, Temel Müzik Eğitimi ile birlikte verilmektedir. Yaylı bir Batı Müziği enstrümanı olan çello kursumuz birebir dersler ile verilmektedir.Kursumuzun sonunda bir orkestra kurmak ve etkinliklerde görev almak hedeflerimiz arasındadır.

KONSERVATUVAR VE GÜZEL SANATLAR 'A HAZIRLIK KURSU (MÜZİK BÖLÜMÜ)

Belediyemiz Kültür Müdürlüğü bünyesinde açmış olduğumuz Özel Yetenek Sınavlarına hazırlık kursumuzun amacı; Müziğe yeteneği olan öğrencileri alanında uzmanlaştırmak ve Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla ücretsiz olarak öğrencilerimizi sınava hazırlamaktır.Derslerimiz birebir olmakla birlikte, Ses İşitme, Ezgi tekrarı, ritim tekrarı, eser seslendirme eğitimleri verilmektedir.Geçen dönem açmış olduğumuz kurslar sayesinde 4 öğrencimiz Konservatuvar’ı kazanmıştır.

DAHA FAZLA GÖRSEL

HIZLI MENÜ & BİZE ULAŞIN