Haberler | BAŞKANLARDAN KARAKILÇIK HASADI
17
HAZİRAN
BAŞKANLARDAN KARAKILÇIK HASADI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Tire Belediyesi’ne ait arazide ekilen Ata mirası karakılçık buğdayının hasadını yaptı. Başkan eşleri Neptün Soyer ve Necibe Duran hasatta başkanlara eşlik etti. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, Genel Sekreter yardımcısı Ertuğrul Tugay, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İZSU Genel Müdürü Aysel Özkan, İZELMAN Genel Müdürü Burak Alp Ersen, Tire Belediyesi Meclis Üyeleri Serhan Aydın, Süleyman Kovacık, Yalçın Kaya, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu ve muhtarlar tohum hasadında Başkan Soyer ve Başkan Duran'ı yalnız bırakmadılar. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin karakılçık buğdayını yaygınlaştırma projesi kapsamında Kahrat Mahallesi’nde bulunan Tire Belediyesi arazisinde yetiştirilen karakılçık buğdayının hasadı yapıldı. 

Hasat sırasında konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer "Tire Belediyesi ile iftihar ediyorum" dedi.

BAŞKAN DURAN "İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÖLGE ÜRETİCİSİNİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİDİR"

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bölge üreticilerini her zaman desteklediğini ifade eden Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran "Üreticilerimize desteği ve bugün ilçemize teşrifleri için Tunç Soyer Başkanımıza teşekkür ederim. İl ve ilçe belediyeleri olarak ortak projelerimiz ve tespit ettiğimiz eksikliklerin giderilmesi noktasında çalışmalarımız devam edecektir" dedi.

SOYER "MİLLİ TARIM BUDUR"

Bu topraklarda artık ata mirası tohumlar ekildiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer "Zamanında ekilen Karakılçık buğdayının hasadı için buraya geldik. Karakılçık buğdayı bizlerin öz, yerli ürünüdür, asıl milli tarım budur ve bunu yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Tire Belediyesi'dir" diyerek Tire Belediyesi ile iftihar ettiğini söyledi. Soyer, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran başta olmak üzere tüm belediye emekçilerine teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Haberin Diğer Fotoğrafları
İletişim Merkezi : 0(232) 512 10 59
Fax : 0(232) 511 20 77
Cumhuriyet Mahallesi 29 Ekim Caddesi No:19
İletişim Merkezi : 0(232) 512 10 59
Fax : 0(232) 511 20 77
Cumhuriyet Mahallesi 29 Ekim Caddesi No:19
logo

T.C. Tire Belediyesi

Tüm hakları sakladır. 2019 © T.C. Tire Belediyesi