Haberler | 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşku ile Kutlandı 
20
MAYIS
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşku ile Kutlandı 

Korona Bu Bayrama da Engel Olamadı 

Tire Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını koronaya rağmen yaptığı etkinliklerle kutladı. 


Etkinlikler saat 15.00'te Belediye Konvoyu ile başladı. Tire Belediyesi ses yayın aracı ile sokak sokak mahalle mahalle gezilerek balkon ve camlarına çıkıp 19 Mayıs coşkusuna katılan Tirelilerin bayramını kutlandı. 


Saat 19.00' da ise Gençlik Koşusu yapıldı. Hastane Kavşağında bulunan Tire yazısı önünde Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın elinden meşale alan genç sporcular Kent Müzesi önüne kadar gençlik koşusu yaptı. 

BAŞKAN DURAN "ATAMIZA BAĞLILIĞINI GÖSTEREN TÜM GENÇLERİMİZİN BAYRAMI KUTLU OLSUN" 

Gençlik Koşusu öncesi günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran "Korona virüs tedbirleri kapsamında bugünümüzü farklı koşullarda kutlamak zorunda kaldık ama yine belediyemizce bugüne yakışır şekilde kutlamak için imkanlar dahilinde çaba gösterdik. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da yaktığı bağımsızlık ateşini temsilen biz de burada meşalemizi yakıp sporcu gençlerimize teslim ediyoruz" dedi. Başkan Duran konuşmasının sonunda "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde olan tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum" dedi. 

19.19'da İstiklal Marşımız Okundu 

Gençlik Koşusu sonrasında saat tam 19.19'da İstiklal Marşımız Başkan Duran ve belediye personeli tarafından Kent Müzesi önünde okundu. Marş aynı anda belediye hoparlöründen tüm ilçede çalındı. İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Halkoyunu Gösterisi yapıldı. 

Saatler 20.40'ı gösterdiğinde Belediye Anons Sisteminden marşlar çalınmaya başladı. Tüm Tirelilerin eşlik ettiği marşların ardından gökyüzü havayi fişek gösterisi ile aydınlandı.

Haberin Diğer Fotoğrafları
İletişim Merkezi : 0(232) 512 10 59
Fax : 0(232) 511 20 77
Cumhuriyet Mahallesi 29 Ekim Caddesi No:19
İletişim Merkezi : 0(232) 512 10 59
Fax : 0(232) 511 20 77
Cumhuriyet Mahallesi 29 Ekim Caddesi No:19
logo

T.C. Tire Belediyesi

Tüm hakları sakladır. 2019 © T.C. Tire Belediyesi