YENİ BAŞKAN SALİH ATAKAN DURAN GÖREVİNE BAŞLADI

YENİ BAŞKAN SALİH ATAKAN DURAN GÖREVİNE BAŞLADI

31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı adayı olarak yarışı kazanan ve Tire’nin yeni Belediye Başkanı olan Salih Atakan Duran mazbatasını alarak resmen görevine başladı. Tire’nin yenİ Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve belediye meclis üyeleri mazbatalarını aldıktan sonra kendilerini bekleyen Tirelilerle birlikte Cumhuriyet Meydanı’na yürüyerek geçtiler. Başkan Atakan Duran’a İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar,

31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı adayı olarak yarışı kazanan ve Tire’nin yeni Belediye Başkanı olan Salih Atakan Duran mazbatasını alarak resmen görevine başladı.

Tire’nin yenİ Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve belediye meclis üyeleri mazbatalarını aldıktan sonra kendilerini bekleyen Tirelilerle birlikte Cumhuriyet Meydanı’na yürüyerek geçtiler. Başkan Atakan Duran’a İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Hayati Okuroğlu, CHP Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç ve Millet İttifakı’na gönül verenler eşlik ettiler. Adliye Meydanı’nda başlayarak Gümüşpala Caddesi ve Atatürk Caddesi’ni yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na geçen Başkan Duran ve beraberindekileri Tireli vatandaş ve esnaflar alkışlarla eşlik etti.

ÇİÇEK, DURAN’I BELEDİYE ÖNÜNDE KARŞILADI

Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakılıp, İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Tire Belediye Başkanı Atakan Duran beraberindeki vatandaşlarla birlikte Tire Belediyesi Hizmet Binası’na geçti. Başkan Atakan Duran’ı, Tire eski Belediye Başkanı Tayfur Çiçek karşıladı.

GÖREVİMİ ÖĞRENCİME DEVREDİYORUM

Kısa bir konuşma yapan Tire eski Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ‘’Ne mutlu bana, görevimi eski bir öğrencime devrediyorum ve inanıyorum ki boynuz kulağı geçecektir. Tireliler Atakan Duran’ı belediye başkanı seçmiştir. O da Tire ve Tireliler için var gücüyle çalışacaktır.  Kendisine görevinde başarılar diliyorum’’ dedi.

HERKESİN GURUR DUYACAĞI BİR BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM

Tire Belediye Başkanı Atakan Duran vatandaşların tezahürat ve alkışlarıyla uzun süre konuşmalarına başlayamadı.

‘’Herkesin gurur duyacağı bir belediye başkanı olacağım’’ diyerek sözlerine başlayan Başkan Duran şöyle devam etti ;’’

5 Yaşında dedem Salih Duran’ın elinden tutarak girdiğim Tire Belediyesi’ne Allah’ın izni ve sizlerin oyu ile belediye başkanı olarak girdim. Sevinçliyiz, mutluyuz Tire’de kimsenin burnunun dahi kanamadığı güzel bir seçim dönemi geçirdik, tüm rakiplerime teşekkür ediyorum. Şehrimize güzel şeyler kazandıran hocam Tayfur Çiçek’e saygılarımı sunuyorum. Yeni dönemde Tire Belediyesi’ni daha güçlü ve daha verimli bir hale getireceğiz. Seçim döneminde hedeflerimizi size arz ettik, bu hedeflere ulaşmak için gece gündüz demeden çalışacağız.

MUTLU İNSANLARIN YAŞADIĞI BİR TİRE HAYAL EDİYORUZ

Bir hayalimiz var! Mutlu insanların yaşadığı güzel bir Tire hayalini hep birlikte başaracağız. Bizim için parti siyaseti bitmiştir. Kapıdan giren vatandaşların siyasi görüşü, nereli olduğu, nerden geldiği bizler için önemli değildir. Biz vatandaşların sorunlarına çözüm için varız, belediye kanunları vatandaşın lehine kullanacağız. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan gönüllerini açan Tirelilere teşekkür ediyorum, sağ olun var olun. Seçim süresince sabah akşam demeden bizler için koşan kıymetli arkadaşlarımız haklarını helal etsinler. Hepinizin destek vereceği hepinizin gurur duyacağı bir belediye başkanı olmak için çalışacağım. Yen dönemimiz hayırlı uğurlu olsun.

İlgili Haberler