Tire’de Zehirli Gaz Paniği

Tire’de Zehirli Gaz Paniği

Geçtiğimiz günlerde Torbalı’da bir firmanın sıvı atığını Tire’ye boşaltmasının yankıları sürerken yeni bir olay daha meydana geldi. Tire’de Küçük Sanayi Sitesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce üç adet klor tüpü, atık olarak bırakılmış halde bulundu.  Çok sayıda kişi aşırı göz ve geniz yanması şikâyetiyle belediye zabıta ekiplerine haber verince belediye zabıtası İlçe Emniyet Müdürlüğü

Geçtiğimiz günlerde Torbalı’da bir firmanın sıvı atığını Tire’ye boşaltmasının yankıları sürerken yeni bir olay daha meydana geldi.

Tire’de Küçük Sanayi Sitesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce üç adet klor tüpü, atık olarak bırakılmış halde bulundu.  Çok sayıda kişi aşırı göz ve geniz yanması şikâyetiyle belediye zabıta ekiplerine haber verince belediye zabıtası İlçe Emniyet Müdürlüğü Yetkilileri, İtfaiye ve Sağlık ekipleri ile birlikte olay yerine intikal etti.

Tire Belediyesi Zabıta Müdürü Tarık Bolpaça: “Saat 19.30’da vatandaşlardan gelen aşırı göz  ve geniz yakan bir koku ihbarıyla araçlarımızı bölgeye yönlendirdik. Olay yerinde üç tane sanayi tipi şeklinde tüp bulundu. İZSU ekiplerinden alınan bilgi neticesinde sıvı klor tüpü olduğu anlaşıldı. Bu üç tane tüpün boşalıp etrafı keskin bir gaz ile rahatsız ettiğini tespit ettik. Tüpler boşalmaya devam ediyor. Emniyet ekipleri MOBESE kameralarından bu tüpleri atan şahıslara ulaşmaya çalışıyor. Aynı zamanda konu Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerine ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bildirildi. Tam detaylı bir şekilde tespiti için Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından ekiplerin gelmesi ve  yerinde inceleme yapmaları bekleniyor. Bize, bu tüplerin çoğunlukla suyun klorlanması ve sanayi firmaları tarafından kullanılan tüpler olduğu belirtildi. Biz de ekiplerin gelmesini bekliyoruz tam detaylı bir bilgi almak için. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden de çevre mühendisleri şu anda yoldalar.” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler