TİRE’DE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

TİRE’DE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Tire’de de coşkuyla kutlandı. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Gençlere, “Güçlü, büyüyen Türkiye’nin mimarı Sizler olacaksınız” dedi. Bayram törenleri Saat 10:30’da Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşını müteakiben çelenk sunumunu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Tire’de de coşkuyla kutlandı. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Gençlere, “Güçlü, büyüyen Türkiye’nin mimarı Sizler olacaksınız” dedi.

Bayram törenleri Saat 10:30’da Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşını müteakiben çelenk sunumunu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Koca yaptı. Çelenk sunumunun ardından Spor Salonunda yapılacak etkinliklere geçildi. Tire Spor Salonunda düzenlenen kutlama etkinliklerine coşkulu, kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Etkinlik Protokol konuşmalarını müteakip Şiir dinletileri, Atatürk’ün Gençliğe Hitabı, Gençliğin Ata’ya cevabı ile devam etti.

GÖSTERİLER NEFES KESTİ

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Koca Törenlerin açılışında yaptığı konuşmada 19 Mayıs’ın önemine vurgu yaparak “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular ile Samsun’da attığı ilk adım Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır” dedi.

Salon programında sahne alan Tire Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları ekiplerinin sergilediği gösteriler vatandaşlardan büyük alkış aldı. Etkinliklerde Güreş, Jimnastik, halat yarışları ve basket atış gösterileri de soluksuz izlendi.

Programlara Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Cumhuriyet Başsavcısı Mehdi Can, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Okay Cansu, Emniyet Müdürü Hasan Özge, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Koca,İlçe Müftüsü Şaban Sadan, Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, CHP ilçe Başkanı İsmail Güleç, MHP İlçe Başkanı Bilal Kıvrak ve diğer protokol üyelerinin de hazır bulunduğu törenlere gençlerin coşku dolu gösteri performansları damga vurdu.

ÖDÜLLER PROTOKOLDEN

Tire Kapalı Spor Salonunda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler kupa ve madalyalarını Kaymakam Tanrıseven ve protokol üyelerinin elinden aldı. Güzel bir kutlama programı hazırlandığını söyleyen Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven , Organizasyonda emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

TANRISEVEN ‘‘GENÇLERE GÜVENİYORUZ”

Kaymakam Tanrıseven yayımladığı mesajda 19 Mayıs’ın Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmasının büyük anlam taşıdığını vurgulayarak gençlere hitaben şunları kaydetti:

‘‘Sevgili Gençler; Şunu hiçbir zaman unutmayın ki her alanda gelişmiş, istikrar içinde büyüyen, güçlü, demokratik ve müreffeh Türkiye’nin mimarları sizler olacaksınız. Geleceğimiz olan sizlere sonuna kadar güveniyoruz. Bu Cennet Vatanı bizlere armağan eden büyük Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Sevgili Gençlerimizin ve Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum

BAŞKAN DURAN’IN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayımladı. 2019 yılının milli mücadele başlangıcının 100. yılı olduğu vurgusunu da yapan Başkan Duran “Kurtuluş mücadelemizin ilk kıvılcımı olan Anadoluya çıkış gününü Türk Gençliğine armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyor, gençlerimiz başta olmak üzere tüm Tireli hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını ve Milli Mücadelemizin 100. yılını kutluyorum” dedi.

İlgili Haberler