TİRE BELEDİYESİ’NDEN MUHTEŞEM GENÇLİK ŞÖLENİ

TİRE BELEDİYESİ’NDEN MUHTEŞEM GENÇLİK ŞÖLENİ

TİRE BELEDİYESİ’NDEN MUHTEŞEM GENÇLİK ŞÖLENİ Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın talimatıyla Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilk defa düzenlenen Gençlik Şöleni dolu dolu geçti. STK’LAR GENÇLİK ŞÖLENİNE DESTEK VERDİ Gençlik Şöleni için Tire Bisiklet Topluluğu (TİBİT) özel sürüş etkinliği düzenlerken, Tire Dağcılık Kulübü (TİREDAK)yürüyüş gerçekleştirdi. ADD Tire Şubesi’nin destek verdiği Gençlik

TİRE BELEDİYESİ’NDEN MUHTEŞEM GENÇLİK ŞÖLENİ

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın talimatıyla Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilk defa düzenlenen Gençlik Şöleni dolu dolu geçti.

STK’LAR GENÇLİK ŞÖLENİNE DESTEK VERDİ

Gençlik Şöleni için Tire Bisiklet Topluluğu (TİBİT) özel sürüş etkinliği düzenlerken, Tire Dağcılık Kulübü (TİREDAK)yürüyüş gerçekleştirdi. ADD Tire Şubesi’nin destek verdiği Gençlik Şöleni’nde, Tire Süt Kooperatifi ayran ve süt ikram ederken,  Altay Tire Futbol Okulu ise top sektirme yarışması düzenledi. Diğer taraftan Tireli şair ve yazarların stant açtığı şölende “Milli Mücadelenin 100. Yılı Sergisi” ise büyük ilgi gördü.

KONSERLER ŞÖLENE RENK KATTI

Belgin-Atilla Çallıoğlu Fen Lisesi Müzik Grubu, Grup Kutsan (Kutsan Anadolu Lisesi Müzik Grubu), Grup Lavinia (Tire Özel Taç Koleji Müzik Grubu)’ nın konser verdiği Gençlik Şöleni’nde Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu Dans Topluluğu gösterilerini sundu. Etkinliklerde son olarak Yaraband ve Uğur Gökoğlu sahne aldı.

SAAT: 19.19’ DA ATABARI OYNANDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyuncuları Birlik Platformu projesi olan etkinlikte ülkemizin 81 vilayetinde ve 20’den fazla ülkede 19:19′ da eşzamanlı olarak ata yadigârı ATABARI oynandı.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve ailesinin de yer aldığı organizasyonda Tire, İzmir merkezi dışında en yüksek katılımla Atabarı oynanan ilçe oldu. Tire Belediyesi Gençlik Şöleni ”Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” ve ”Gençliğin Atası’na Cevabı”nın okunmasıyla son buldu.

İlgili Haberler