Tarihi Bando’dan Muhteşem Performans

Tarihi Bando’dan Muhteşem Performans

Tire’nin Tarihi Armoni Bandosu, sergilediği muhteşem performansla izleyenleri büyüledi. Tire Belediyesi Armoni Bandosu, Şef Turgut Asma yönetiminde verdiği muhteşem konserle kuruluşunun 95. yılını coşkuyla kutladı. Belediye Kültür Salonu’nda düzenlenen konserde sahne alan bando, birbirinden özel şarkı ve marşlardan oluşan repertuarı ile davetlileri büyüledi.  Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve eşi Yüksel Çiçek de konseri ilgiyle izledi. Konser ilginç anlara

Tire’nin Tarihi Armoni Bandosu, sergilediği muhteşem performansla izleyenleri büyüledi.

Tire Belediyesi Armoni Bandosu, Şef Turgut Asma yönetiminde verdiği muhteşem konserle kuruluşunun 95. yılını coşkuyla kutladı.

Belediye Kültür Salonu’nda düzenlenen konserde sahne alan bando, birbirinden özel şarkı ve marşlardan oluşan repertuarı ile davetlileri büyüledi.  Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve eşi Yüksel Çiçek de konseri ilgiyle izledi. Konser ilginç anlara da sahne oldu. Şef Turgut Asma’nın oğlu ünlü baterist Turgay Asma, bandonun kıdemli personellerinden Hasan Telkıvıran ve oğlu İbrahim Telkıvıran birlikte sahne aldı.

Konuk grup Sake Of Music ise performansıyla izleyiciden tam not aldı.

Bandonun başarılı şefi Turgut Asma, 100’ncü kuruluş yıldönümüne sadece beş yıl kaldığını hatırlatarak: “Türkiye’nin, Cumhuriyetle yaşıt en eski bandolarından biriyiz.” dedi. Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, konser sonunda bando şefi Turgut Asma’ya çiçek vererek teşekkür etti. Göreve geldiği ilk yıl bandoda revizyon gerçekleştirip gençleri kadroya dahil ettiğini hatırlatan Başkan Çiçek: ”Bugün gelinen noktada o zaman için çırak olan gençlerimizin bugün usta olduklarını görüyor, onları konserlerde beğenerek izliyoruz. Şefimizin ve orkestramızın performansı her zamanki gibi harikaydı. Konuk grubumuza da teşekkür ediyor, bundan sonraki müzik yaşantılarında başarılar diliyorum.” dedi.

İlgili Haberler