Ödüllü Oyun Sahnelendi

Ödüllü Oyun Sahnelendi

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in sosyal belediyecilik anlamında kurulmasını sağladığı Tire Belediye Tiyatrosu ödüllü oyununu sahneledi. Bilindiği üzere Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Hayallerini Sahneye Taşı” adlı, bu yıl Vatan Sevgisi konulu yarışmasına 3 ayrı ekip, toplam 37 kursiyer ile katılım sağlamış ve yarışmada ‘’Kapı Kapı’’ oyunu dördüncü, ‘’Saklambaç’’ oyunu ikinci, ‘’Kahraman’’

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in sosyal belediyecilik anlamında kurulmasını sağladığı Tire Belediye Tiyatrosu ödüllü oyununu sahneledi.

Bilindiği üzere Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Hayallerini Sahneye Taşı” adlı, bu yıl Vatan Sevgisi konulu yarışmasına 3 ayrı ekip, toplam 37 kursiyer ile katılım sağlamış ve yarışmada ‘’Kapı Kapı’’ oyunu dördüncü, ‘’Saklambaç’’ oyunu ikinci, ‘’Kahraman’’ oyunu ise birinci olmuştu.

Ödül alan oyunlar Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda sahnelendi. Oyuna Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, ,İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Emre Davutoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler, Belediye Meclis Üyesi Kamil Taşal, Tire 1922 Kulüp Başkanı Mutlu Sarayköylü ve çok sayıda davetli katıldı.

Oyunun sonunda konuşma yapan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek: ‘’Gençliğe her zaman önem veriyor ve kendilerini her konuda destekliyorum. Eğer bir öğrenci sosyal faaliyetlerde bulunuyorsa bu onun eğitimini artı yönde etkiler. Tiyatro, koro, halk oyunlarında kurs gören öğrenciler zamanla özgüven sahibi ve daha sosyal olurlar. Bu sayede ikili ilişkilerde, özellikle aile içerisinde daha ulaşılabilir ve uyumlu olurlar. Ben bugün özellikle gençlerimizden çok onlara destek veren ailelerine teşekkür ediyorum. Yönetmenimiz Dündar Taşal’ı ve oyuncularımızı tebrik ediyorum. Geçen sene de birinci olmuşlardı, bu sene de yine birinci olarak başarılarının tesadüf olmadığını gösterdiler. Başarıları daimi olsun.’’ dedi.

İlgili Haberler