Ulaşım

Karayolu ile Ulaşım

Şahsi Araç ile Ulaşım
İzmir-Tire arasında güzel ve yeşil manzaralı yol yaklaşık 1 saat sürecektir. İstanbul ve Ankara istikametinden yola çıkıyor iseniz İzmir'e vardıktan sonra Gaziemir istikametine doğru yol alarak Torbalı üzerinden Tire'ye gelebilirsiniz. Ayrıca Manisa Salihli üzerinden gelmeyi tercih ederseniz daha engebeli ve nispeten daha düşük kaliteli bir yolu tercih etmiş ancak bunun yanında Birgi ve Ödemiş'e de uğrama şansına erişmiş ve yemyeşil doğal güzellikler arasında yol almış olursunuz.

Otoyoldan Tire'ye ulaşmak için İzmir'den Aydın istikametine seyrederken Selçuk sapağından çıkarak otoyolun, Devlet Karayolu ile bağlantı noktasına varınca karşılaşacağınız ilk kavşaktaki Ödemiş-Tire-Belevi tablelalarını takip ederek Tire'ye ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak Devlet Karayolu'nu tercih ederseniz, İzmir-Aydın karayoluna girdikten sonra Gaziemir yönünden şehirden çıkarak Adnan Menderes Havaalanı yanındaki yoldan Torbalı-Aydın-Denizli tablelalarını takip etmelisiniz. Torbalı ve Çaybaşı'nı geçtikten sonra Pamukyazı köyünün çıkışındaki dönemeçten Ödemiş-Bayındır-Tire istikametine devam etmelisiniz. Yol üzerindeki tabelaları takip edebilirsiniz.

İzmir'den Otobüs ile Ulaşım
S.S. Tire Otobüsleri Yolcu Taşıma Kooperatifi tarafından İzmir Otogar ve Gaziemir'den Tire'ye sık aralıklarla olan otobüs seferleri ile seyahatiniz yaklaşık 1,5 saat sürecektir. hergün düzenli aralıklarla otobüs seferleri düzenlenmekte.

Diğer İllerimizden Otobüs ile Ulaşım
İzmir Turizm'in otobüs seferleri ile İstanbul, Ankara ve Alanya'dan karşılıklı olarak her gün Tire'ye ulaşım mümkün olmaktadır.

Demiryolu İle Ulaşım

İzmir (Basmane) - Tire arasında demiryolu ulaşımı Çatal istasyonundan aktarmalı olacak şekilde sabah ve akşam saatlerinde mevcuttur. Yaklaşık 1,5-2 saat süren tren seferleri, istasyonlar ve hareket saatleri ile igili detaylı bilgiyi Devlet Demiryolları internet sitesinde bulabilirsiniz.