FENER ALAYINDA TARİHİ KALABALIK

FENER ALAYINDA TARİHİ KALABALIK

FENER ALAYINDA TARİHİ KALABALIK 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında aynı günün akşamında yapılan Fener Alayına tarihi kalabalık katıldı. Son yılların en büyük katılımı ile gerçekleştirilen kutlamalara Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, ilçe protokolü ve binlerce vatandaş katıldı. Tire Şehitler Parkı önünde toplanan binlerce

FENER ALAYINDA TARİHİ KALABALIK

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında aynı günün akşamında yapılan Fener Alayına tarihi kalabalık katıldı. Son yılların en büyük katılımı ile gerçekleştirilen kutlamalara Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, ilçe protokolü ve binlerce vatandaş katıldı.

Tire Şehitler Parkı önünde toplanan binlerce kişi Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’ndan Tire Kent Müzesi önüne yürüdü. Burada bulunan protokol ve kalabalık Saygı Duruşu’ nun ardından İstiklal Marşı’nı okudu.

DURAN: “BU 19 MAYIS DİĞERLERİNDEN FARKLI”

Tire Belediye Başkanı Atakan Duran şunları söyledi: “Bu güzel 19 Mayıs akşamında coşkulu kutlamayı hayata geçirdikleri için tüm Tireli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu 19 Mayıs diğerlerinden farklı. Bugün milli mücadelemizin başlangıcının 100. yılı. Önümüzdeki beş yıl milli bayramlarımızın 100. yıllarını kutlayacağız. Bu bayramları sizlerle birlikte kutlayacağız. ‘Her şey çok güzel olacak’. Katılımlarınız için sizlere teşekkür ederim.”

TANRISEVEN: “BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİN 100. YILI KUTLU OLSUN”

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven yaptığı konuşmada:

“19 Mayıs 1919’da Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan çıkarak bağımsızlık ve özgürlük ateşini yaktığı bu büyük olayın 100. yılını siz Tirelilerle kutlamanın mutluluğu içerisindeyim. Etkinliklere katılan tüm Tirelileri tebrik ediyorum. Tire bugün bir kez daha Cumhuriyetten, laiklikten, demokrasiden ve hukuktan yana olduğunu gösterdi.” dedi.

İlgili Haberler