DURAN ‘’ HEDEFİMİZ TİRE’Yİ KÜLTÜR, SANAT, TARİH VE TURİZM KONUSUNDA MARKA KENT YAPMAK’’

DURAN ‘’ HEDEFİMİZ TİRE’Yİ KÜLTÜR, SANAT, TARİH VE TURİZM KONUSUNDA MARKA KENT YAPMAK’’

43. TURİZM HAFTASI TİRE’DE KUTLANDI 43. Turizm Haftası, İzmir Valiliği, Tire Kaymakamlığı ve Tire Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği programlarla Tire’de kutlandı. Turizm Haftası Kutlamalarının açılış programı hava muhalefeti nedeniyle Tire Belediyesi Kültür Merkezi ve Hizmet Binası’nda yapıldı. İzmir Vali Yardımcısı Fatih Damatlar, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, protokol üyeleri ve

43. TURİZM HAFTASI TİRE’DE KUTLANDI

43. Turizm Haftası, İzmir Valiliği, Tire Kaymakamlığı ve Tire Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği programlarla Tire’de kutlandı.

Turizm Haftası Kutlamalarının açılış programı hava muhalefeti nedeniyle Tire Belediyesi Kültür Merkezi ve Hizmet Binası’nda yapıldı. İzmir Vali Yardımcısı Fatih Damatlar, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, protokol üyeleri ve vatandaşların katıldığı açılış programı, Tire Belediyesi Konferans Salonu’nda protokol konuşmaları ile başladı.

Protokol konuşmalarından sonra, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu muhteşem bir konser sunarken, Tire Halk Eğitim Merkezi Mehteran Takımı gösteri yaptı. Açılış programı sonunda Tire Belediyesi Armoni Bandosu mini bir konser verdi.

DURAN ‘’ HEDEFİMİZ TİRE’Yİ KÜLTÜR, SANAT, TARİH VE TURİZM KONUSUNDA MARKA KENT YAPMAK’’

Açılışta ev sahibi olarak ilk konuşmayı Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran yaptı. Duran, Tire’nin tarihin tüm kesitlerinde yer aldığını ifade ederek ‘’ Tire, Osmanlı döneminde önemli devlet adamlarının ve şehzadelerin yetiştiği, köklü geçmişi, kültürel değerleri, mimari dokusu bulunan farklı inançların kutsal mekânlarına da ev sahipliği yapmıştır.

Önceliğimiz; Farklı medeniyetleri bünyesinde barındıran, binlerce yıllık geçmişe sahip şehri muazzam Tire’yi, kültür, sanat, tarih ve turizm konusunda marka kent yapmak ve bugün içinde bulunduğumuz etkinlikleri daha da arttırarak ilçemizin tanıtılmasını sağlamaktır’’ dedi. Başkan Duran organizasyonda emeği geçen kurumların çalışanlarına da teşekkür etti.

TANRISEVEN ‘’İLÇEMİZİ TANITMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’

3 yıl önce Tire’ye atandığında kültür ve tarih kenti Tire’yi turizmin merkezi haline getirmek olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ‘’Göreve gelir gelmez, ilçemizde turizm haftasını kutladık. Bugün de İzmir Valiliği’nin programını Tire’de yapmasının sevincini yaşıyoruz. Çeşitli organizasyonlar ilçemizi tanıtmaya devam edeceğiz’’ dedi.

İzmir Vali Yardımcısı Fatih Damatlar ise yaptığı konuşmada Tire’de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Damatlar, aksaksız kutlama programı ve Tire’de misafir edilmesi nedeniyle Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’a teşekkür etti.

İlgili Haberler