DURAN “BENİM DÖNEMİMDE ADIM HİÇBİR YERE VERİLMEYECEK”

DURAN “BENİM DÖNEMİMDE ADIM HİÇBİR YERE VERİLMEYECEK”

Tire Belediyesi Nisan ayı Belediye Meclis toplantısı, ikinci oturumu Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran başkanlığında, Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda yapıldı. Toplantıda 2018 mali yılı İYİ PARTİ’nin 15 çekimser oyuna karşılık Ak Parti’nin 10 oyuyla red edildi. Toplantıda Tarihi Kentler Birliği Asil üyeliğine Görkem Orucak, TOSBI müteşebbis heyetine Yalçın Kaya, Ege Belediyeler Birliği üyeliğine Ahmet

Tire Belediyesi Nisan ayı Belediye Meclis toplantısı, ikinci oturumu Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran başkanlığında, Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda 2018 mali yılı İYİ PARTİ’nin 15 çekimser oyuna karşılık Ak Parti’nin 10 oyuyla red edildi. Toplantıda Tarihi Kentler Birliği Asil üyeliğine Görkem Orucak, TOSBI müteşebbis heyetine Yalçın Kaya, Ege Belediyeler Birliği üyeliğine Ahmet Alper Kasap, Kıyı Ege Belediyeler Birliği üyeliklerine Gökhan Güngör, Serhan Aydın, Ismail Tapkın seçildi.

DURAN “BENİM DÖNEMİMDE ADIM HİÇBİR YERE VERİLMEYECEK”

Toplantıda başkanlık makamının önemli bir önergesi oylandı. Önerge ile ilgili konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan bu kararla ile birlikte benim adım hiçbir sokak, cadde, meydan ya da stada verilmeyecek” dedi. Önerge oy birliği ile kabul edildi. Karar salonda izleyici olarak bulunan vatandaşlar tarafından alkışlandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN MÜFETTİŞ İSTENECEK

Nisan ayı meclis toplantısı ikinci oturumunda belediyenin iş ve işlemleri için İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş istenmesi kararı oy birliği ile alındı. Karar 15.04.2019 Pazartesi günü bakanlık yetkililerine iletilecek. Içişleri Bakanlığından gelecek müfettiş ya da müfettişler geriye dönük işlemler konusunda belediyede teftiş yapacak. Tire Belediyesi en son 2013 senesinde genel denetleme geçirmişti.

İlgili Haberler