Çöplen Deresi’nde Çalışmalar Devam Ediyor

Çöplen Deresi’nde Çalışmalar Devam Ediyor

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in ilçemize yeni bir mesire alanı kazandırmak için sürdürdüğü çalışmalar devam ediyor. Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra 14 yıldan bu yana Derekahve, Arappınarı, Gölet gibi yeni mesire alanlarını Tirelilere kazandıran Başkan Çiçek, yeni mesire alanları için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bir yandan Çayırlı üstünde bulunan panayır için düzenleme çalışmaları devam

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in ilçemize yeni bir mesire alanı kazandırmak için sürdürdüğü çalışmalar devam ediyor.

Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra 14 yıldan bu yana Derekahve, Arappınarı, Gölet gibi yeni mesire alanlarını Tirelilere kazandıran Başkan Çiçek, yeni mesire alanları için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bir yandan Çayırlı üstünde bulunan panayır için düzenleme çalışmaları devam ederken, Çöplen Deresi’nde ise 2. etap çalışmaları tamamlanmak üzere.

Dere Mahallesi Suratlı Mevkii’nde bulunan Çöplen Deresi’nin birinci etap çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen kamulaştırma çalışmasından sonra gerekli yıkımlar gerçekleştirilmiş ve rekreasyon alanı yeni imar planı oluşturulmuş, belediye tarafından Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na başvurulmuştu. 2. etap çalışmalarında ise rekreasyon alanının genişletilmesi ve dere yatağının ıslahı yapıldı. Çevre ve istinat duvarları ise neredeyse tamamlandı.

Çöplen Deresi çalışmaları hakkında açıklamalar yapan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek:” Bilindiği gibi ilk olarak çalışmalara başlamış ve kamulaştırma işlemlerini tamamlamıştık. Kamulaştırma işlemleri sonrasında dere girişi ve etrafında bulunan binaları yıktık. Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na yaptığımız proje başvurusu kabul olunca da 2. etap çalışmalarına başladık. 2. etap çalışmaları ile Çöplen Deresi şekillenmeye başladı. Çevre ve istinat duvarlarının bitiminin ardından 3. etap çalışmalarına başlayarak dere etrafına yaşam ve konaklama alanları oluşturacağız

İlgili Haberler