Belediye Tiyatrosu Ödüle Doymuyor

Belediye Tiyatrosu Ödüle Doymuyor

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in girişimleri ile kurulan Tire Belediye Tiyatrosu katıldığı yarışmalarda ödüllere doymuyor. Geçen sene katıldığı yarışmada il birincisi, daha sonra da Ege Bölge dördüncüsü olan Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu bu sene üç ödüle birden layık görüldü. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organize ettiği ‘’Hayallerini Sahneye Taşı’’ adlı tiyatro yarışmasında Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in girişimleri ile kurulan Tire Belediye Tiyatrosu katıldığı yarışmalarda ödüllere doymuyor. Geçen sene katıldığı yarışmada il birincisi, daha sonra da Ege Bölge dördüncüsü olan Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu bu sene üç ödüle birden layık görüldü.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organize ettiği ‘’Hayallerini Sahneye Taşı’’ adlı tiyatro yarışmasında Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu rüzgârı esti.

‘’Vatan Sevgisi’’ konulu yarışmaya üç ayrı ekiple katılan Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu İzmir İl Birinciliği, İzmir İl İkinciliği ve İl Dördüncülüğü ödülleri ile ayrıldı.

Ekibimiz, “Kahraman”, “Saklambaç” ve ”Kapı Kapı” isimli vatan sevgisini anlatan üç farklı oyunla sahneye çıktılar. Kahraman adlı oyunla İzmir İl Birincisi, Saklambaç oyunuyla il ikincisi ve Kapı Kapı oyunuyla il üçüncüsü olan gençler, Ege Bölge finalinde ilçemizi temsil edecekler. Gençlerin şimdiki hedefi, Ege Bölgesi finallerini geçip Türkiye Şampiyonası’na katılmak.

Elde edilen başarı ile ilgili açıklama yapan Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu Eğitmeni ve Yönetmeni Dündar Taşal: ‘’ Sanatın yarışması olmaz, fakat deneyim kazanmak ve gelişim en büyük başarıdır. Bunu görmek ve yaşamak adına yarışmada yer aldık. Sıradanlıktan uzaklaşarak vatan sevgisini üç farklı konuda, kursiyer oyuncularımız ile birlikte kaleme aldık. Farklı oyunlarımız farklı dereceler elde etti. Fakat kazanan oyunlarımız değil Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu oldu, Oyuncularımız oldu, Tire oldu. Tire’yi İzmir’de temsil etmek şansını yakaladığımız, adımızı duyurup ‘’Tire de Tiyatro Var!’’ diyebildiğimiz için, gençlerimizi kazandığımız için çok mutluyum. Bu imkanları sağladığı , sosyal belediyecilik anlamında önemli adımları atmamıza destek olduğu ve en önemlisi bizlere güvendiği için tüm ekibim ve velilerimiz adına Tire Belediye Başkanımız Sayın Tayfur Çiçek’e teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi.

 

İlgili Haberler