BAŞKAN DURAN MUHTARLARLA BULUŞTU

BAŞKAN DURAN MUHTARLARLA BULUŞTU

BAŞKAN DURAN MUHTARLARLA BULUŞTU Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, mahalle ve köye muhtarlarını bilgilendirme toplantısında ağırladı. Başkan Duran muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada belediyenin mali ve idari durumu hakkında bilgiler verdi. İŞİMİZ ZOR, BİZ ZORU SEVERİZ Sözlerine belediyenin mevcut durumundan bahsederek başlayan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, ‘’İşimiz zor ama biz zoru severiz’’ dedi.

BAŞKAN DURAN MUHTARLARLA BULUŞTU

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, mahalle ve köye muhtarlarını bilgilendirme toplantısında ağırladı. Başkan Duran muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada belediyenin mali ve idari durumu hakkında bilgiler verdi.

İŞİMİZ ZOR, BİZ ZORU SEVERİZ

Sözlerine belediyenin mevcut durumundan bahsederek başlayan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, ‘’İşimiz zor ama biz zoru severiz’’ dedi. Başkan Duran konuşmalarına şöyle devam etti:

‘’Sizlere seçim dönemimde söz vermiştim. Makamının önünde saatlerce beklenen ve ulaşılmayan başkan olmayacağım demiştim.  Çok şükür göreve geldiğimizden bu yana ulaşılan bir başkan oldum. Bir yandan ziyaretleri kabul ederken bir yandan da belediyeyi mali ve idari konuda inceledik.

Yaptığımız incelemelerde, mevzuattan ve ciddiyetten uzak, ahbap çavuş ilişkisine dayalı bir yönetim anlayışının olduğu, mali yönden tükenme noktasına gelmiş, tamamıyla keyfi uygulamalarla yönetilmiş bir belediye yapısı ile karşılaştık. Görevli arkadaşlarımız halen çalışmalarına devam ediyor. Her geçen gün yeni bir sıkıntı ile karşılaşıyoruz. Hani bir laf vardır ‘’Nereden tutsak elimizde kalıyor’’ maalesef belediyemizin durumu bu. İşimiz zor, farkındayız ama biz zoru severiz bahanelerin de arkasına saklanacak değiliz.

ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞIMIZIN NE İSTEDİĞİDİR

Seçim yarışı 31 Mart itibariyle sona ermiştir, 31 Mart’tan sonra hizmet yarışı başlamıştır. Bundan sonra bize düşen belediyeye gelen vatandaşın kim olduğu, ne olduğu, nerden geldiği değil, önemli olan gelen vatandaşımızın ne istediğidir.

Biz bir mahalleye gittiğimizde ya da mahalle muhtarı bize geldiğinde, bu muhtarımız aslında şu partili, mahallesinde şu partiye oy çıkmış gibi lafları ne benden, ne ekibimden ne de bürokratlarımdan duymayacaksınız. Bana oy versin vermesin, her mahallemizin, her birimimizin belediye başkanıyım. Hiçbir kardeşimizin, muhtarımızın bundan şüphesi olmasın.

HEM BORÇ ÖDEYECEĞİZ HEM ÇALIŞACAĞIZ

Belediyemizin şu an 58 Milyon TL borcu var. Bu borçlara İZSU’ya geçen işçilerin 5 Milyon TL’lik tazminatı ve Gölet alanındaki arsa sahiplerinin 20 Milyon TL’lik tazminatları dahil değil. Belediyenin tüm işletmeleri zarar etmiş durumda. Sadece 1 ayda yaptığımız uygulamalarla Toptepe Aile Gazinosu’nu kar eder bir hale getirebildik. Belediyenin işletmelerinde 85 bin kişinin hakkı var, ben bu hakkı kimseye çarçur ettirmem. Çalışacağız, çok çalışacağız, bir yandan borç ödeyeceğiz, bir yandan hizmet edeceğiz bir yandan da projelerimizi el birliğiyle gerçekleştireceğiz.

 

 

 

İlgili Haberler