100. YILINDA TİRE KUVAYI MİLLİYESİ ANILIYOR

100. YILINDA TİRE KUVAYI MİLLİYESİ ANILIYOR

Kuvayı Milliye Mücadelesinin 100. Yılı, Tire Halk Eğitimi Merkezi’nin düzenlediği bir organizasyonla anılıyor Tire Halk Eğitimi Merkezi, Kuvayi Milliye Mücadelesine katılarak destek veren Zeybekleri Tire Bedesten’de açılan “Tire Kuvayı Milliye Sergisi” ile anıyor. Sergi açılışına Tire Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven ile birlikte Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran,Tire Belediye Başkan yardımcısı Doğukan Eroğlu, Tire Milli

Kuvayı Milliye Mücadelesinin 100. Yılı, Tire Halk Eğitimi Merkezi’nin düzenlediği bir organizasyonla anılıyor

Tire Halk Eğitimi Merkezi, Kuvayi Milliye Mücadelesine katılarak destek veren Zeybekleri Tire Bedesten’de açılan “Tire Kuvayı Milliye Sergisi” ile anıyor.

Sergi açılışına Tire Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven ile birlikte Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran,Tire Belediye Başkan yardımcısı Doğukan Eroğlu, Tire Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz, Tire HEM Müdürü Adnan Güven ve vatandaşlar katıldı.

Tire Bedesten’deki sergi açılışı öncesi konuşan Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan Güven şöyle konuştu, “Vatan savunmasında önemli rol oynayan Kuvayi Milliye’nin kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla bu sergiyi hazırladık. Kuvayi Milliye ruhunun yaşatılması ve genç nesillere aktarılmasını kendimize bir görev saydığımız için onların anısına hazırladığımız sergiyi beğeninize sunuyoruz.”

ONLARI GELECEK NESİLLERE TANITMAK GÖREVİMİZDİR

Daha sonra konuşan Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven, “Tire, Kuvayi Milliye ile bağımsızlık ateşinin yakılmasında önemli merkezlerden biri. Bu yıl da milli mücadelenin kurulmasının 100. Yılı. Bunu da çeşitli etkinliklerle kutlayacağız. O gün mücadele edip bugünkü Tire’yi ve ülkemizi kazandıranlar aramızda yok ama kendilerini her zaman minnetle anıyoruz. Onları gelecek nesillere tanıtmak da bizlerin görevidir. Bu sergiyi hazırlayan Halk Eğitimi Merkezimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan Güven serginin açılışını gerçekleştirerek sergiyi gezdiler.

Açılan sergide Kuvayı Milliye yıllarına ait fotoğraflar, propaganda kartları ve tablolar sergileniyor. Tire’nin nam salan efesi Gökçen Hüseyin Efe, dönemin Müftüsü Sunullah Efendi ve Kuvayi Milliye’nin Tire’de örgütlenmesinde önemli bir isim olan Celal Bayar’ın fotoğraflarının sergilendiği sergi üç gün boyunca açık kalacak olan sergi, 08.30-17.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

İlgili Haberler